Ohlédnutí za utkáním

očima trenéra „A“ mužstva, Ondřeje Fila:

Ve druhém kole jsme čelili nováčkovi z Malešic. Věděli jsme, že v jejich týmu bude hrát bývalý ligový hráč Vyhnal, který vynikal zejména v soubojích jeden na jednoho. Několikrát si podržel míč a chytře se nechal faulovat. Na druhou stranu musím vyzdvihnout výkon našich stoperů, kteří si s právě Vyhnalem poměrně dobře poradili.

Náš kombinační styl hry brzdilo ne příliš kvalitní hřiště. Míč nám skákal více, než by bylo žádoucí, což nás brzdilo především při přechodové fázi. Trvalo nějakou dobu, než jsme se prosadili dvěma góly z kopaček Thea, který tým uklidnil a dostal nás na koně.

V poločase jsem si uvědomil, že klíčovou roli může sehrát i naše lavička. Zatímco soupeř disponoval pouze jedním náhradníkem, my jsme měli k dispozici tři hráče, kteří čekali na svou příležitost. Musím konstatovat, že náhradníci sehráli výraznou roli. Dva z nich se trefili do sítě a třetí, Štelzig, oživil naši hru pohybem, a především nebezpečnými akcemi směrem dopředu.

Druhý poločas jsme zahájili třetí brankou. V tu chvíli by pravděpodobně jen málokdo vsadil na soupeře. Nicméně to bychom nebyli my, abychom udělali zápas pro diváky neatraktivním. I přes dvě zbytečné branky, které jsme obdrželi, kluci odpověděli čtvrtou brankou a zápas tak mohl být dohrán s exhibičním nádechem.

Díky vysokému skóre jsme se posunuli na špici tabulky, kde doufám, že zůstaneme až do konce sezóny.

Momentálně cítím v týmu obrovskou kvalitu a hlad po vítězství. Naši kluci jsou v ideálním věku a tým byl skvěle doplněn. Hráči si uvědomili, že nebere nic jiného než první místo. Naše hra a nasazení hráčů tomu odpovídají, s čímž mohu být velmi spokojen.

V dalším kole nás čeká domácí utkání s Chodovem. Věřím, že nás přijde po vysoké výhře podpořit spousta fanoušků a naše kluky je povedou k dalšímu vítězství!

Poslední novinky

Letní fotbalový kemp 2024!

Fotbalový kemp Pro ročníky 2012-2017 v termínu 19.8.-23.8.2024Fotbalový kemp pro ročníky 2012-2017 v termínu 19.8. - 23.8.2024. Pozor - termín pro registraci a platbu je do 19.7.2024.

Sestřih utkání FK Union Strašnice „A“ – FK Klánovice

Ohlédnutí za utkáním očima trenéra „A“ mužstva, Ondřeje Fila:K prvnímu mistrovskému utkání jsme nastoupili pro nás netradičně v neděli odpoledne. Bylo jasné, že nás čeká náročný souboj s týmem, který se pravidelně pohybuje v horních patrech tabulky. Přesto jsme věřili...

Letní fotbalový kemp 2022!

Fotbalový kemp Pro ročníky 2010-2015 v termínu 22.8.-26.8.2022Fotbalový kemp pro ročníky 2010-2015 v termínu 22.8. - 26.8.2022. Pozor - termín pro registraci a platbu je do 15.7.2022.

Pravidla pro účast na soutěžních utkáních (hráči i diváci)

Covidová opatření pravidla pro konání amatérských soutěžíVážení hráči a fanoušci FK Union Strašnice z.s., s ohledem na Epidemiologická pravidla pro konání amatérských soutěží vycházejících z aktuálních opatření MZČR a rozhodnutí VV FAČR jsou všichni účastníci utkání i...

Zobrazit další novinky