Ohlédnutí za utkáním

očima trenéra „A“ mužstva, Ondřeje Fila:

K prvnímu mistrovskému utkání jsme nastoupili pro nás netradičně v neděli odpoledne. Bylo jasné, že nás čeká náročný souboj s týmem, který se pravidelně pohybuje v horních patrech tabulky. Přesto jsme věřili v sílu našeho týmu po kvalitní přípravě. Do našeho týmu jsme přivítali řadu nových hráčů, kteří se rychle začlenili do kabiny. Po počáteční nervozitě jsme se postupně uklidnili a začali přebírat iniciativu. Skóre otevřel náš navrátilec Richard Valoušek, který se prosadil z pokutového kopu. Nutno říct, že tým uklidnil a nasměroval za třemi body. Naše hra poté nabrala na obrátkách, dařil se nám kombinační fotbal, kterým se chceme prezentovat. Během následujících minut jsme navýšili náš náskok dalšími brankami. Parádním golem za hlavou se prosadil náš kapitán Lukáš Rada. Tenhle gól byl opravdu výstavní! Krátce poté jsme využili brejkové situace a Jake Dlouhý-Smith, jedna z našich zvučných posil, se střelecky prosadil po skvělém centru Josefa Pojezdného. Tímto gólem potvrdil svůj výborný debut. Jedinou kaňkou prvního poločasu byla branka soupeře, která přišla přišla po našem nedůsledném počínání ve velkém vápně. Druhý poločas jsme zahájili bez pohybu a aktivity, kterou od svých hráčů očekávám. To mělo za následek řadu chyb a ztracených míčů. Uklidnění mělo přijít po hodině hry, kdy se prosadil opět Rada. Našel Union nového kanonýra? Věřím, že ano! Nesmím opomenout soupeře, který to nezabalil ani při našem náskoku 4:1 a stále hrozil ze standardních situací. Díky dvěma brankám ze standardek jsme museli bojovat až do konce utkání o udržení našich prvních domácích bodů. Celkově jsme mohli zápas odehrát zkušeněji. Ukázaly se chyby, na kterých musíme zapracovat. Na druhou stranu jsme si proti tak silnému soupeři připsali cenné tři body. Chtěl bych také ocenit brankáře Martina Uhera, který svými zákroky podržel tým, a to nejen v jedné situaci. V příštím kole nás čeká venkovní zápas s nováčkem z Malešicích. Doufejme, že připíšeme další korálek k vysněnému postupu! Děkuji všem, kteří nás přijdou podpořit. Těšíme se na vás v dalších kolech!

Poslední novinky

Letní fotbalový kemp 2024!

Fotbalový kemp Pro ročníky 2012-2017 v termínu 19.8.-23.8.2024Fotbalový kemp pro ročníky 2012-2017 v termínu 19.8. - 23.8.2024. Pozor - termín pro registraci a platbu je do 19.7.2024.

Sestřih utkání AFK Slavia Malešice – FK Union Strašnice „A“

Ohlédnutí za utkáním očima trenéra „A“ mužstva, Ondřeje Fila:Ve druhém kole jsme čelili nováčkovi z Malešic. Věděli jsme, že v jejich týmu bude hrát bývalý ligový hráč Vyhnal, který vynikal zejména v soubojích jeden na jednoho. Několikrát si podržel míč a chytře se...

Letní fotbalový kemp 2022!

Fotbalový kemp Pro ročníky 2010-2015 v termínu 22.8.-26.8.2022Fotbalový kemp pro ročníky 2010-2015 v termínu 22.8. - 26.8.2022. Pozor - termín pro registraci a platbu je do 15.7.2022.

Pravidla pro účast na soutěžních utkáních (hráči i diváci)

Covidová opatření pravidla pro konání amatérských soutěžíVážení hráči a fanoušci FK Union Strašnice z.s., s ohledem na Epidemiologická pravidla pro konání amatérských soutěží vycházejících z aktuálních opatření MZČR a rozhodnutí VV FAČR jsou všichni účastníci utkání i...

Zobrazit další novinky